top of page

בלגיה הקלאסית Ronde Van Vlaanderen

בקבוק בירה בלגית טובה, צ'יפס ושידור חי מהרונדה, דרך נהדרת להעביר אחר הצהריים קליל. כלומר קליל לנו הצופים, הרבה פחות קליל למתחרים, להם מצפים 254 ק"מ לא פשוטים בכלל. יציאה מאונטוורפן למסלול שכולל 19 גבעות ו-17 מקטעי אבנים רומיות (קובלד סטונס) מסלול המסתיים בעיר אדוראנדה, סיומת מישורית שאמנם מתאימה לספרינטרים, אלא שכדי שספרינטר יינצח הוא צריך להגיע לסיומת בראש דבוקה וזו כבר משימה קשה עד מאד מאד קשה.


100 הק"מ הראשונים הם רק חימום, חימום שתלוי ברוחות ובכלל במזג האויר שבסה"כ צפוי להיות חיובי למדי עם טמפרטורות נוחות ורוחות קלות וללא גשם. ואז אחרי 100 ק"מ לערך מגיעים לגבעות ולמקטעי הקובלד סטונס המהממים, אחרי הכל צריך שיהיה לנו הצופים מעניין, אבל ממש מעניין.

כמו כל מרוץ ארוך מסוג זה יהיו רוכבים שיצאו לבריחה, בין 5 ל 10 להערכתי שיצאו קדימה כבר מההתחלה, רובם יהיו שם כדי להציג, אחרים כדי להוריד לחץ ממוביל הקבוצה שישב עמוק בדבוקה וישמור על המועמדים המשמעותיים האחרים בשבע עיניים, בסיו בני קבוצתו.

המהלכים הגדולים יגיעו סביב 70 עד 80 ק"מ לסיום, אלו עדיין לא המהלכים שיביאו לניצחון, הם רק יביאו לדילול הדבוקה, כך שמי שלא אמור להיות בה כ 25 עד 30 לסיום פשוט לא יהיה שם, זה גם הטווח שבו רוכב שמרגיש ממש טוב יכול לצאת לבריחת סולו שאולי תצליח ואם לא אז תכניס אותו לדיווחים אל המרוץ שיופיעו כמה שעות לאחר הפודיום.

כ 50 ק"מ לערך לסיום הרונדה מגיעות הגבעות המפורסמות באמת, אלו שכל אחת מהן היא אופציה להתקפה חזקה שתפרק לגמרי את הדבוקה.

ה- Paterberg ואחריה ה-Koppenberg, הן נקודות טובות לייצירת ראש חץ. זה גם האיזור שבו המסלול הופך להקפה מעגלית וכך הופכת ה-Koppenberg, לנקודת פריצה אידאלית לבריחה כ כ 20 ק"מ לסיום הרונדה. חשוב גם לזכור שמרוץ כזה לא מנצח רק הרוכב הכי חזק אלא גם כזה שיודע להתיש את מתחריו ולשמור שאריות כוח לסיום המרוץ או לרגעים הנכונים.


אז אחרי ההקדמה הזו הגיע הזמן לדבר על כמה מועמדים לניצחון.

אתחיל במנצח בשנה שעברה, ההולנדי Matheiu Van der Poel, אלוף הולנד מגיע לאחר שורה של הישגים מתחילת העונה, אך באותה נשימה במהלך השבוע וחצי האחרונים נראה באופן יחסי בסוג של נסיגה בכושר או כך זה לפחות נראה במרוצים האחרונים.


הצרפתי Julian Alaphilippe, ניסה להנמיך ציפיות במהלך השבועיים האחרונים במהלכם עבד במרוצים עבור בני קבוצתו, יצר מהלכים שאיפשרו לבני קובצת Deceuninck-QuickStep לנצח, אבל הפעם זה שונה, הרונדה הוא מסוג המרוצים שמעבר לכבוד של ניצחון במונומנט, תפורים למידותיו של אליפיליפ, מרוץ מהסוג שהתקפה אחת נכונה באחת הגבעות ואף אחד לא יוכל לסגור את 20 השניות פער.


ואם כבר בלגיה אז אי אפשר בלי Wout Van Aert, הבלגי שמתחילת העונה נראה בשיא הקריירה שלו יודע שעוד מעט יעבור להיות הפועל העיקרי של Primoj Roglic בגראנד טורים יירצה בוודאי לצרף ניצחון בקלאסיקה הבייתית שלו ועל הדרך לסדר קצת את המספרים מול הכוכב ההולנדי העולה.


הצרפתי Anthony Turgis מקבוצת Total Direct Energie, נראה טוב מאד לאורך החודש האחרון אמנם הוא לא ניצח באף מירוץ משמעותי אך מצד שני הוא מסיים באופן קבוע בעשיריה הראשונה בכל הקלאסיקות בהן השתתף מתחילת העונה, בשנה שעברה סיים רביעי ברונדה ונראה שזו רק שאלה של זמן עד שינצח במרוץ גדול ועל הדרך יסדר לעמו חוזה גדול לענה הבאה בקבוצת דרג ראשון.


Jasper Stuven הבלגי בן ה 28 מגיע גם הוא למרוץ בייתי, אחרי ניצחון מרשים בפרימאוורה עם מהלך מרשים שיצא בגבעה קטנה שנקראת פוג'יו, משהו שהוא בהחלט מסוגל לשחזר גם במגרש הביתי, כמו טורג'יס גם סטויבן נראה טוב מאד מתחילת העונה ובטוח שהוא לא ייסתפק רק במונומנט אחד וירצה יותר.


ואם כבר הזכרנו מנצח הרי של Dylan Van Baarle מגיע עם ניצחון מהשבוע האחרון ב Dwars door Vlaanderen ובכושר מצוין, גם הוא יודע שבעוד מספר שבועות יהפוך לפועל של אחד הכוכבים הגדולים בקבוצתו בגראנד טור זה או אחר, סיבה מספיק טובה לתת את הכל במונמנט חד יומי.


ניתן להוסיף רוכבים רבים לרשימת המועמדים לניצחון וברור שהרשימה הקצרה אינה סוף דבר

רוכבים רבים מגיעים לקאלסיקות בידיעה שיום טוב ומהלך אחד נכון והרזומה יהפוך מסטנדרטי למרשים במיוחד


בקיצור עוד טיפה סבלנות

שידור ביוספורט פלייר כבר מ 11 בבוקר


שרון 😊


27 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page