המידע שחייבים להכיר לפני שמחליפים אופניים

Updated: Oct 28, 2019

הרגע הזה, ההחלטה, אני רוצה אופניים חדשים. בא לי ובעצם אני צריך. ככה זה מתחיל, אהה ואני רוצה משהו מיוחד


פעם בשנתיים עד שלוש הרגע הזה מגיע לכל רוכבת ורוכב, רגע שמתחיל במחשבות הלא הגיוניות או שבעצם במחשבות מאד הגיוניות: זהו האני רוצה אופניים חדשים. ההתרגשות מתחילה, וגם הבלבול. האם אני רוצה פשוט ללכת לרכוש אופניים, הרי אפשר לגשת לחנות הקרובה לגהץ כרטיס אשראי ולרכוש אופניים. לא רגע הגיע הזמן להפעיל את ההיגיון ולא רק את הלב, לחשוב היטב אילו אופניים אני רוצה , ולמה דווקא אותם, לחשוב מה מתאים לי ומהם האופניים שיהווה שיפור ושינוי מהותי לעומת האופניים עליהם אני רוכב כיום.


במאמר זה אעסוק בדרכים לאפיין את האופניים הבאים, מה הדברים עליהם כדאי לשים דגש, במה להתעמק ובמה פחות.


אז, איזה אופניים בא לך

סגנון הרכיבה שלי

הדבר הראשון באפיון האופניים הבאים הוא סגנון הרכיבה, האם אני רייסר מטבעי, או שאולי אני מעדיף רכיבות ארוכות ורגועות. חשוב להביט לרגע אחורה על השנתיים או שלוש שנות הרכיבה הקודמות שלי, מהם הדברים שמהם אני נהנה כיום לעומת העבר, האם אני מעדיף לטפס או אולי מעדיף תנאים מעורבים, כמה שעות אוכף בשבוע אני רוכב ועם מי, איך אני ביחס לחבורה בה אני רוכב.

אחרי השאלות הללו הגיע הזמן להתחיל להתמקד. רוב היצרנים יציעו דגמי Racing ודגמי Endurance כמו גם אופני טיפוס. חשוב להגדיר מראש מהו סגנון השלדה הנכון ואז להתחיל לבצע את הסינון .


מה בא לי

השאלה השנייה חשובה לא פחות מה בא לי, כן כן , כפי שזה נשמע, אני רוצה אופניים כחולים או אדומים, רוצה משהו מיוחד או לקנות אופניים זהים לאלו של החבר הכי טוב שלי, כל תשובה היא לגיטימית כל עוד אהיה שלם עימה.


מערכות ואבזור

אחרי שהוגדרו מספר דגמים מתאימים, כמו גם כיוון כללי של האופניים אותם אני רוצה, מגיע הזמן לבחור מערכות ואבזור משלים. בלמי חישוק או בלמי דיסק (המגמה כיום היא בלמי דיסק כידוע), מערכת מכאנית או אלקטרונית, גלגלי טיפוס או גלגלי אירו.

בנקודה זו ארחיב מעט הרכיב השני בחשיבותו באופניים, אחרי השלדה הם הגלגלים, עדיף להשקיע בגלגלים טובים יותר, עשויים סיבי פחמן, על חשבון מערכת הילוכים ברמה אחת פחות טובה. ההנאה מהרכיבה תהיה גדולה יותר כאשר סט הגלגלים תואם לצרכים שלי, ואין זה משנה אם מדובר בגלגלי טיפוס או אירו. ראשית שיתאימו לצרכים שלי ויכנסו בתקציב המוגדר.

אם יש יכולת אז מומלץ גם להשקיע במערכת אלקטרונית. כן כן, נכון שהרומנטיקה אומרת מערכת מכאנית אבל העולם כידוע צועד קדימה ומערכת אלקטרונית מקלה על החיים.


התקציב שלי

אחרי כלל ההחלטות הללו מגיע שלב התקציב. אחרי הכל יש מחיר לכל שיפור או שדרוג. אין מה לעשות אופניים עולים כסף...

מומלץ לבקר בחנות אחת או שתיים, לראות מה האופציות, לשאול לגבי מהות החלקים והשיפורים, מה לגבי צבעים מיוחדים, צביעה בהזמנה אישית (רצוי לראות קטלוג צבעים לפני שמזמינים אופניים בצביעה אישית מיוחדת).


עוד כמה טיפים לסיום

לא לשכוח התאמות קטנות, בחירת יחסי העברה, יש יבואני אופניים שלא יאפשרו כל שינוי על המפרט המוצע, אחרים יאפשרו זאת רק בעצם ההזמנה ויש כאלו שיבצעו את ההתאמה גם דקות לפני האספקה. זכרו שהוצאות על החלפת קסטה / מעביר הילוכים / קראנק יכולות להוסיף עד כ-1000 שקלים למחיר הסופי.


זהו זה, הגיע הזמן לעשות חושבים, לחזור אל שולחן השרטוט, למחוק את הדגמים הלא רלוונטיים ולבחור את האופניים שאני רוצה ולא לשכוח שאלו לא רק אופניים, זוהי זוגיות של ממש לכמה וכמה שנים.


רוצים יעוץ אישי ? מוזמנים לפנות אלינו לקבל יעוץ ראשוני ומקצועי

צוות רוכבים באהבה.


#lovemywilier #wiliertriestina #mynextbike #איךלבחוראופניים #רכישתאופניים

1,903 views
accessibility.jpg
הצטרפו לרשמת התפוצה שלנו וקבלו עדכונים לפני כולם

מידע

קטגוריות

מותגים

חדשות

054-5788886

  • White Facebook Icon

Find us on Facebook

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

כל הזכויות שמורות אין להעתיק או להשתמש בכל הכתוב והמוצג באתר זה ללא רשות בכתב מחברת רוכבים באהבה בע"מ*
המחירים והפרטים המפורסמים עשויים להשתנות מפעם לפעם על פי שינויים במפרטי היצרן
טל"ח