top of page

הדגם החדש מ-Wilier ה-Filante SLR הדרך לשלמות

שלמות כמעט ואינה קיימת, שלמות היא תוצאה של תהליך ארוך. שלמות היא דרך, בה אפשר ומותר לחשב מסלול מחדש. מותר לחשוב שוב ולחפש את הדרך ליצור את הדבר הבא. שלמות היא רגע אחד שבו הכל מתחבר לדבר שלא קיים ורגע אחריו כבר רואים את השלמות הבאה.

אחרי תקופה ארוכה של אבולוציה, החליטו ב-Wilier שהגיע הזמן לרבולוציה, הגיע הזמן לשנות דברים ולקחת אותם לרמה הבאה של שלמות. לקחת את כל הדברים שהיו בעבר' לאחד אותם ולהוסיף עוד חידוש' עוד חידוד ועוד שלב ביצירת השלמות. .


FILANTE SLR - אופני האירו החדשים לשנת 2021
דגם Filante SLR החדש

ה-Filante SLR הם לא עוד אופני מרוץ. אופני מרוץ הם משהו שב-Wilier נושמים יום יום. ה-Filante SLR הם האופניים שלוקחים את כל הטוב בעולם האירו, בשילוב בלמי Disc שהפכו לסטנדרט השולט בעולם אופני הכביש כיום ומחברים אותם אל עולם ה Lightweight.

אחרי שהושלם פיתוח דגם ZERO SLR ואחרי עונה שלמה בה סייעו רוכבי קבוצת Astana בפיתוח ה-Filante, הפכו האופניים החדשים לשילוב מדהים בין מבנה אירודינמי מתקדם, שנלמד ונחקר במנהרת הרוח, לבין מבנה פיזי קשיח מהותית מהדגמים הקודמים. דבר שמתבטא כמובן בהורדת כוח יעילה, בחינה מדוקדקת של הגיאומטריה כדי שהרוכבים יוכלו לנצל את הורדת הכוח והאירודנימיות. שלדה במשקל של 870 גרם שהיא מהקלות בקטגוריה של אופני האירו בעולם. והכל ארוז בעיצוב איטלקי.


עבודת הפיתוח של ה-Filante לא מסתיימת בכך. לאחר השלמת הפיתוח עברו האופניים לרוכבי קבוצת Astana. הרי אי אפשר לפתח אופני מרוץ בלי לקבל ביקורת הערות והנחיות שיפור מרוכבים שכל חייהם עסוקים בלגרד עוד עשירית שניה לק"מ בטיפוס או במורד. רוכבים שיודעים כי לפעמים תוספת קשיחות קטנה תהפוך את המקום השני למקום ראשון, רוכבים שלא מוכנים לפשרות בשום מצב שהוא.


Jakob Fuglsang

"מהרגע בו התחלתי לדווש חשתי בחיבור המושלם שלי לאופניים. חיבור שבשילוב עם יעילות הדיווש וההיגוי המדויק גרמו לי ליהנות מכל עבודת הפיתוח אותה ביצעתי במהלך העונה האחרונה. אני בטוח שאלו יהיו האופניים שישמשו אותי לאורך רוב העונה הקרובה."Daniele Bennati

"התחושה המתקבלת בעת הרכיבה על ה-Filante היא תחושה נעימה, שלדה חלקה ומדויקת שמעבירה את הכוח ומשלבת היגוי חד ומדויק מהסוג שגורם לי לרצות לרכוב עוד ועוד, לבלום מאוחר אל תוך הפניה ואז להאיץ בכל הכוח לבחור את הקו שאני רוצה ולהמשיך לדחוף ולדחוף..."מבחינה טכנית מציגים אופני ה-Filante Slr מספר מאפיינים חדשים לצד שימוש במאפיינים שנלקחו מדגם ה Zero Slr:

  • מזלג קדמי אסימטרי המאזן טוב יותר את כוח הבלימה המופעל על זרוע המזלג השמאלית.

  • ציר שחרור מהיר שפותח על ידי Wilier  עבור דגם Zero Slr והגיע לדגם האירו החדש. צירים אלו הוכחו בתנאי מרוץ לאורך העונה כיעילים במיוחד, עם זמן החלפת גלגל של כ-8 עד 9 שניות בממוצע לעומת 30 שניות בצירי ה 12 מילימטר הרגילים. 

  • כידון אירודינמי חדש לגמרי פותח עבור דגם זה.  הכידון מגיע ב-5 מידות שונות. משקלו 350 גרם למידה 101/42.

  • מרווח סביב הגלגלים - מאפיין חשוב נוסף של השלדה החדשה הוא הגדלת המרווחים סביב הגלגלים. הדבר יוצר זרימת אוויר נקיה יותר וחלקה יותר וכמובן מעלה את היעילות האירודינמית, דבר חשוב בשלדת אירו.

  • קשיחות - גם הקשיחות שופרה מהותית ויחס ה-Stiffness to weight ratio  שופר ב-12.5% וכל זאת כפי שכתבו ג'קוב פולסאן ודניאלה בנאטי, לא על חשבון הנוחות וההיגוי המדויק.

כל אלה הם מאפיינים חשובים במיוחד בשלדה שנועדה הן לתנאי מרוץ והן לרוכב החובב שרוצה להנות מכל העולמות. יש עוד מאפיינים חדשים אבל אותם לא ממש תראו בעיניים או שאולי בעצם כן:

  • מיסבי היגוי חדשים בעלי דופן דקה יותר ומחומרים עמידים במיוחד.

  • מוט אוכף חדש המגיע בשני היסטים (ישר ו-15 מילימטרים).

  • סט גלגלים חדש - מאחר ואלו אופניים המיועדים למרוצים עם דגש על היכולות האירודינמיות, פותח סט גלגלים חדש בפרופיל 42 מילטמטרים ובמשקל של 1530 גרם.

  • משקל סופר קל - נתוני משקל רשמיים של האופניים מדברים על תצורה סטנדרית עם מערכות Dura ace השוקלים 6800 גרם לאופניים שלמים  (לא כולל פדלים), משקל מרשים לשלדת אירו קשיחה ואגרסיבית.


ואם כל זה לא מספיק, עכשיו הגענו לעיצוב עצמו. מבט אחד מספיק, אלו אופניים שאי אפשר לעמוד בפניהם. עיצוב איטלקי קלאסי עם נגיעות מודרניות וסכמות צביעה שאומרות חלום. שלמות.

אז לסיכום מתי אני כבר מקבל את האופניים החדשים שלי ?

217 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page