top of page

ציידי הסטייג׳ים

הפרופיל של Giro 2024 הוא מסוג הפרופילים שנולדו עבור ציידי הסטייג'ים.המרוץ מתחיל ומיומו הראשון אנו מקבלים מיני קלאסיקה, מסלול שבהחלט יאפשר לבריחה להציג הצגה מהותית ובאותה נשימה גם לציידי הסטייג'ים לצאת למסע האישי שלהם.

חשוב לזכור שציידי הסטייג'ים הם רוכבים חזקים, לא ספרינטרים אלא דווקא פנאצ'רים או מטפסים. אם היה מדובר על מרוץ חד יומי אז פוגאצ'ר היה הרוכב הראשון שהייתי מגדיר כסטייג' האנטר אבל הוא מרוכז בדירוג הכללי ולכן כשיצא לנצח סטייג' זה יהיה במקום בו הוא בטוח כי יוכל לגרום לכמה שיותר נזק למתחריו ולשלם מחיר קטן ככל האפשר.


לעומתו ההאנטרים המחפשים תהילת עולם אישית, או להוסיף עוד סטייג' לפאלמרס המרשימים שלהם לאורך הקריירה והמטרה מקדשת את האמצעים. הרי שיש לא מעט רוכבים שניצחון סטייג' בגראנד טור הוא ההילייט של הקריירה שלהם גם אם זו נמשכה 15 שנים .


הראשון ברשימת ההנאטרים הוא Nairo Quintana הרוכב שחזר אחרי שנה בחוץ מגיע כמספר אחד של קבוצת Movistar אבל הוא רחוק מימיו כרוכב Gc מוביל. הוא מגיע עם אמירה מפורשת שזו אולי ההזדמנות האחרונה שלו לניצחון בסטייג'. סביר כי הוא יהיה מעורב בבריחות כאלו ואחרות וזאת למרות שהוא רוכב מסומן שידוע שאם הוא תוקף הוא יודע בדיוק מה הוא עושה. רבים מחובבי האופניים ישמחו לראות עוד הצגה אחת של הקולומביאני בטרם יתלה את הגלגלים עם קריירה מרשימה .


קבוצת Ipt   מגיעה השנה ללא הכוכב הגדול שלה בשנה שעברה Derek gee שהיה מרשים לאורך כל הגירו של השנה שעברה. השנה הרוכב שנראה כזה שיהיה בבריחות וינסה לגנוב סטייג' הוא Marco frigo. האיטלקי הצעיר  נחשב למטפס מעולה ובעבר הציג סטייג'ים יפים בטור הביתי שלו; והשנה ישאף לקחת את עצמו כמה שלבים קדימה גם עבורו וגם עבור Ipt שנמצאת השנה בתנופה מרשימה.


קבוצת Sudal Quickstep הכריזה על  Julian Alphilippe כמוביל הקבוצה. הצרפתי מגיע כשסביבו חרושת שמועות לגבי עתידו בעונה הבאה. הוא יודע כי הוא לא ממש רוכב Gc למרות שבעבר לבש כבר חולצת מוביל ב Tdf  אך המרחק בין ללבוש את החולצה במהלך טור לבין ללבוש אותה ביום האחרון הוא רב , הוא מגיע גם אחרי מספר פציעות ואחרי שתי עונות לא ממש טובות. ניצחון בסטייג' יעלה מאד את ערכו בשוק הרוכבים הפנויים ואולי גם ישאיר אותו בעמדה טובה מול מנהל הקבוצה לאבפר שנוהג להשתלח בכל רוכב אשר לא מספק את מה שהוא מצופה ממנו ובמיוחד מרוכב הנחשב מוביל קבוצה.

אישית אשמח לראות את הצרפתי מזכיר לנו שהוא אלוף עולם כפול לשעבר !!!


קבוצת Astana  מגיעה עם חרב של ממש על הצוואר, אחרי עונה וחצי רעות עם מעט מאד נקודות שלחה הקבוצה הקזאחית הרכב מעורב למדי עם Lutsenko כמוביל ל Gc אבל כזה שלא צריך הרבה עזרה באופן יחסי, הקזאחי יודע לשבת בגלגלים הנכונים ....... 


 אלוף איטליה Simone Velasco חייב להצדיק את החולצה וגם את האופניים המיוחדים עליהם הוא רוכב העונה, המסלול של הגירו בהחלט מתאים עבורו מבחינת היכולות הוא יודע לטפס ויודע גם לברוח ותהיה לו הזדמנות נהדרת להצדיק את הקרדיט לו הוא זוכה מאז הזכיה באליפות הלאומית. גם בן קבוצתו  Christian Scaroni  הוא סטייג האנטר , האיטלקי בן ה 26 אמנם לא ניצח כמעט בקריירה שלו אבל תמיד נמצא בבריחות דוחף מעורב והוא בהחלט מסוג הרוכבים שיכולים להתעלות יום אחד ולהזניק את הקריירה מעלה מעלה. מעבר לכך ב Astana מצפים ממנו לעשות כל מאמץ כדי להניע את הישרדות הקבוצה הקזאחית.


בקבוצת Lidl Trek בולט השם Simone Conosnni האיטלקי בן ה 29 מגיע בכושר מעולה אחרי פתיחת עונה טובה ותוצאות טובות בכמה מרוצים בלגיים, מעורבות בבריחות יכולה בהחלט להתאים לו כל עוד לא ידרשו ממנו לעבוד עבור Jonthan milan ולהכתיב קצב כדי לסגור בריחות


ב Visma lease , רוכב קלאסיקות נהדר הוא Christophe laport , לא ברור מדוע קבוצה שבעונה שעברה ניצחה את כל שלושת הגראנד טורים הציבה כמספר 1 של הקבוצה רוכב שאפילו לא קרוב לכוון ל  Gc. לפורט ידוע כרוכב היודע לנצח קלאסיקות יהנה מאד מן המסלולים של הימים ראשונים וגם ימים נוספים. הוא לא יצא לבריחות בתחילת סטייג'ים אבל לאחר מכן יצא קדימה ויתקיף לא מעט. בהחלט רוכב שחשוב לפקוח עין עליו.   Laurance Pithie הניוזילנדי מגיע לגירו אחרי שליש עונה מרשים במיוחד שהוא ממש קפיצת מדרגה. השילוב של יכולת טיפוס ועונה מעולה בקלאסיקות והעובדה כי רוכבי ה Gc  החזקים של הקבוצה מכוונים לטור הפנתה את הבמה לרוכב הצעיר, אני לא בטוח שהוא יזכה להיכנס לבריחות בקלות אבל בדומה ללפורט אם ידע לנצל את יכולותיו ימצא בכמה וכמה סטייג'ים נקודות תקיפה מעולות .....


אחרון חביב ברשימה הוא רוכב קבצת Ag2r Decathlon , האיטלקי Andrea Vendrame    , אחרי שכבר ניצח סטייג' בגירו ב 2021 ואחרי שליש עונה ראשון עם הרבה כמעטים , האיטלקי נראה בכושר טוב וינסה להוסיף עוד סטייג' או שניים לפלאמרס שלו.


ומי עוד........סטייג' האנטרים מופיעים מאי שם ולאחר מכן כולנוו זוכרים אותם, בקיצור שווה לעקוב אחרי הימים הראשונים ולראות מי מגיע חם במיוחד ומי מגיע רק כחלק מההצגה.

13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page