top of page

ג׳ירו 2024 הנה בא

יומיים ל Big  start  של ג'ירו 2024 המסלול השנה הוא מהסוג שלא ייתן למועמדים ל Gc שום סיכוי לנוח בשבוע הראשון. אלו כבר לא הימים של מריו צ'יפוליני, ימים בהם השבוע הראשון היה שבוע לספרינטרים והגבעות הגיע מאוחר יותר. כבר בסטייג' הראשון שמוזנק מ Venaria Reale ומסתיים ב Torino  קיים פוטנציאל להתקפות של רוכבי ה Gc  וגניבת לא מעט שניות. אז מיהם המועמדים לניצחון השנה, אחרי מי שווה לעקוב ומי לא ממש מעניין ? השם החם ביותר והרוכב שנראה כיום חד מכולם הוא Tadj Poagacar הסלובני עם סטטיסטיקה מרשימה במיוחד מתחילת העונה, 9 ימי מרוץ ו 6 נצחנות ועוד מקום שלישי במילאן סאן רמו, פוג נראה מדהים השנה , עם חיוך של ילד בן 5 ואנרגיה של טיל בליסטי, מתנהל בצורה שנראית מעט שחצנית, מצהיר לא פעם היכן ייתקוף במרוץ ומבצע בצורה מדויקת. ה Giro  השנה עבור פוגאצ'אר הוא רק שלב א בתוכנית, שלב ב הוא ה Tour ואם יצליח במשימה הזו הרי ששמו ייקשר בשמו של הרוכב הקודם לבצע את הדאבל היוקרתי , הפיראט Marco Pantani השם הכי רומנטי והירואי בדבוקה המקצוענית של אחרי מלחמת העולם השניה . אחרי שאיבד את הניצחון בדרמה של הנגש בעונה שעברה מגיע Garint Thomas לעוד ניסיון אחד אולי אחרון להוסיף לעצמו עוד ניצחון בגראנד טור לפני שיפרוש, בשנה שעברה זה כמעט הצליח לבריטי בן ה 37 , השנה נראה שיצטרך לגבור על פוגאצ'אר, לזכותו עומד הנסיון הרב והקבוצה שנראית מוכנה הייטב לאתגר עם תמיכה טובה, האם זה יספיק מול פוגאצ'אר ?

קבוצת Bora  החליטה שלמרות שPrimoj Roglic מנצח השנה שעברה רוכב בקבוצה השנה המטרה היא ה Tdf  ולכן שלחו את מספר 3 של הקבוצה Dani Martinez מקולומביה כדי לנסות להחזיר למדינה הדרום האמריקאית את התואר  ש Quintana הביא לה לראשונה.

ומה לגבי קבוצת Visma Lease , הזוכה הגדולה בגראנד טורים בעונה שעברה? לטעמי מאכזב למדי לא לראות לפחות את Sepp Kus הפועל שהפך למנצח בוואלטה הרוכב שהוגדר כמספר 1 של הקבוצה ההולנדית הוא Cristophe Laporte  רוכב חד יומיים מעולה וצייד סטייג'ים אבל ממש לא מוביל Gc , על פניו  נראה כי Cian Ultdedbtokes  הבלגי בן ה 21 הוא רוכב ה Gc  המוביל של הקבוצה ובזכות מקום 8 בוולאטה 2023 הוא נבחר להיות אופצית ה Gc  או כי נראה שהוא לא באמת בעמדה לנצח את Pog  ולטעמי גם לא את Thomas אחרי ההופעה המרשימה של Derek gee מ Ipt  בשנה שעברה , השנה רוצים בקבוצה הישראלית לעלות מדרגה ואחרי פתיחת עונה חלומית , נבחר Michael Woods להוביל בגזרת ה Gc , הקנדי בן ה 37 מסוגל בסיטוציות מסוימות להתעלות ולהכנס לא רק לעשיריה אלא אפילו לפודיום, הקבוצה יצרה הרכב תומך למדי עבורו, יש לקחת בחשבון את העובדה שכל רוכבי הקבוצה פחות או יותר ישמשו גם כציידי סטייגים למרות שאני לא חושב שנראה אותם הרבה בבריחות וזו דווקא ההוכחה שהקבוצה עברה תהליך וצעדה למקום שבהחלט מצדיק את השירוג הכללי שלה בדירוג קבוצות ה Wt 

 

הצרפתי Romain Bardet גם כאן מדובר על רוכב וותיק שמוצב בעמדת מספר 1 על ידי הקבוצה, עם הרבה ניסיון ולא פחות חשוב אחרי הכנה טובה מתחילת העונה וכושר שנראה מהיותר טובים בהם היה ברדה בשנים האחרונות. האם זה יספיק ? קשה להגיד אבל הסיכוי בהחלט קיים. המועמד המוביל של קבוצת בחריין ויקטורייאס הוא האיטלקי בן ה 22 : Antonio Tiberi טיברי שאחרי סיום סאגת החתול מצא את עצמו בעונה שעברה בקבוצה חדשה נראה חד ומדויק העונה, עם מקום מקום שלישי Tour of alps ועם עוד תוצאות טובות מתחילת העונה, האם האיטלקי הצעיר מוכן למשימה ולצעד הבא בקריירה שלו................ יש לנו 3 שבועות להמתין.


האירי Eddie Dunbar מקבוצת Jayco Alula  הוא מגיע אחרי שהתאושש מפציעה בתחילת העונה ונראה בכושר טוב, במקביל בעבר כבר הוכיח כי הוא בהחלט רוכב שמסוגל לסיים על הפודיום בגראנד טורים , הסוגיה היותר מרוכבת היא מה יהיה האיזון בקבוצה בין הצורך לסייע לדנבר כמוביל מול התמיכה הנדרשת לספרינטר Caleb Ewan שידוע כרוכב שמביא נקודות דירוג רבות לקבוצה ומסוגל במעט הסטייג'ים המישוריים להשיג אולי גם ניצחון השם האחרון שנכנס לרשימה הוא Alexey Lutsenko הקזאחי מגיע בכושר מצויין ובהחלטה מהירה ונבונה של קבוצת Astana שמשוועת לנקודות דירוג, רק לפני שבועיים ניצח במרוץ המכונה בייבי גירו ( גירו דאברוצו ) והוא בכושר טיפוס מעולה, זו גם הסיבה בגינה פרש מייד אחרי הפרולוג של הטור דה רומנדי , לחובתו עומדת העובדה שלא ברור עד כמה הרכב הקבוצה יוכל לתמוך בו, מצד שני אם הוא יצליח להכנס למרוץ מדובר בפודיומיסט בפוטנציה.

ומי עוד? מאחר ואנו רק בשליש הראשון של העונה הרי שבוודאות יש רוכבים רבים שמגיעים בכושר טוב ורעננים יחסית, שווה לעקוב אחרי השבווע הראשון של ה Giro  , המסלול עושה רושם כזה שהקרבות על ה Gc  יחלו כבר ביום הראשון עם סיומות מאתגרות שמאפשרות לקחת לא מעט שניות כמעט בכל יוםיהיה מעניין .

84 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page